Cross-ul UAC ediţia I

Sâmbătă, 22 iunie a avut loc prima ediţie a competiţiei Cross-ul UAC organizat în parteneriat cu Clubul Garage Reacing.

Un eveniment de excepţie care a meritat aşteptarea! Pe scurt, aşa poate fi descrisă prima ediţie a „Cross-ului UAC”, care a avut loc sâmbătă 22 iunie, în apropierea „fabricii de aviane” din Dumbrăviţa. Membrii Clubului Garage Reacing, în frunte cu preşedintele Zoltan Toth au ajuns în zonă la primele orele ale dimineţii pentru a stabili traseul şi a instala corturile. De la ora 9 au început să ajungă şi participanţii, pe jos, cu bicilete sau cu autobuzele puse la dispoziţie de UAC Europe şi Asociaţia Nemus, în total peste 30 de eelevi din toată comuna, care au putut să se înscrie la concursul de alergare sau la cel de biciclete, ambele pe grupe de vârstă şi sex. La eveniment a participat şi profesorul de sport din Dumbrăviţa dar şi profesoara Tarţa Lidia. Copiii au dovedit fair plaz şi dragoste pentrz sport, iar în final 30 dintre ei au fost recompensaţi cu premii şi diplome, restul primind diplome de participare, înamânate de Kinga Rădulescu Szabo, directorul de Resurse Umane a UAC Europe. Felicitări tuturor.

CrossCross fete:
1. Ţinte Andrada